Prywatny dom starości najlepszym rozwiązaniem dla samotnych osób starszych

Schorowani seniorzy

Wiele osób stoi dziś przed dylematem jak zorganizować opiekę dla starszego, schorowanego rodzica czy niepełnosprawnego dziadka. W obliczu wielu wyzwań dnia codziennego takich jak praca, kariera, dzieci – nie jest to łatwe zadanie. Wciąż duża grupa osób, zwłaszcza kobiet, podejmuje nadludzki wysiłek próbując wszystko pogodzić, co nieuchronnie prowadzi do katastrofy: wycieńczony i znerwicowany organizm, gigantyczny poziom stresu zaczynają mocno odbijać się na zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Pomoc od specjalistycznych ośrodków

Na szczęście z tej sytuacji jest wyjście. Prywatny dom opieki społecznej to najlepsze rozwiązanie dla seniora, który wymaga opieki. To specjalistyczna placówka, która kompleksowo dba o osoby starsze, zarówno te sprawne fizycznie u umysłowo, jak i te przykute do łóżka, których stan jest ciężki. To, co wyróżnia prywatny dom starości to wykwalifikowany personel: zespół pielęgniarek i opiekunek medycznych, które nie tylko sprawnie zadbają o higienę seniora, ale również są przeszkolone z zakresu udzielania pomocy i mają niezbędną wiedzę, na temat leków, które przyjmują pensjonariusze i ich działania. Taki personel to dla seniora i jego bliskich gwarancja bezpieczeństwa i poczucie, że podjęło się słuszną decyzję. Prywatny dom opieki społecznej to nie szpital. To przede wszystkim miejsce, gdzie osoba starsza ma możliwość spędzić przyjemnie czas w towarzystwie innych, co ma niezwykle terapeutyczny wpływ na psychikę, gdyż seniorzy bardzo często czują się osamotnieni. To tutaj bardzo często zawiązują się prawdziwe przyjaźnie. Bardzo często na terenie placówki organizowane są dodatkowe zajęcia dla osób starszych: różnego rodzaju warsztaty i kółka oraz zajęcia mające na celu poprawić kondycję fizyczną.

Dodatkowe informacje

Warto również wspomnieć o tym, że pokoje urządzone w takich placówkach to nie chłodne szpitalne sale tylko przytulne pokoje dostosowane do potrzeb osób, które nie są już w pełni sił. Nie ma tutaj żadnych barier architektonicznych, dzięki czemu senior czuje się komfortowo i bezpiecznie, często lepiej niż we własnym domu.
Osoby leżące i niepełnosprawne mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarek i systematyczne wizyty lekarza. Ich stan jest systematycznie monitorowany, a rodzina na bieżąco dostaje wszystkie informacje o stanie zdrowia. To również bardzo ważne dla bliskich, aby mieć poczucie, że rodzic czy dziadek ma zapewnioną najlepszą opiekę. W dowolnym momencie można również taką osobę odwiedzić, co również jest niezmiernie istotne dla obu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × four =